צרו קשר:

שם ומשפחה:
דואר אלקטרוני:
טלפון:
מספר האנשים המעוניינים לצנוח:
סוג צניחה

קפיצת בסיס - תחשוב שוב

friends base jump together
צניחת טנדם של זוג

כנראה שהגעת למאמר הזה בגלל שאתה שוקל להיכנס לענף המטורף של קפיצת בסיס, אז לפני שאתה חושב לעשות צעד בנושא חשוב שתקרא את המאמר הזה.

צפייה בסרטים של קפיצות בסיס בליווי של מוזיקת רקע מגניבה ניתן לראות היום בכל מקום ברשת, כך שלצופה ניתן הרושם שמדובר בספורט כיפי וקל. אתם בטח שואלים את עצמכם כמה קשה זה כבר יכול להיות?

קפיצת בסיס יכולה להיות ספורט נהדר וגם הסיוט הכי גדול שלך. ברור מאליו שאתה יכול להיהרג מקפיצת בסיס בזמן הקפיצה. אז לפני שאתה עושה את זה הייתי ממליץ לך לעבור על רשימת ההרוגים האחרונה מקפיצות בסיס,תקרא את זה שוב ושוב. עדיין רוצה לקפוץ קפיצת בסיס? אז תדע לך שהסכנות והחסרונות של קפיצת בסיס יכולות להיות הרבה מעבר למוות שלך...
 

before the base jump
רגע לפני הצניחה


חשבת על מקרה שבו אתה נפצע ומגלה את עצמך בבית חולים מרותק חצי-שנה למיטה? או אפילו מקרה יותר קיצוני בו אתה מסיים את החיים שלך על כיסא גלגלים בידיעה שלא תוכל ללכת שוב אי פעם. אתה תיצור מעגל חברים שמשוגעים על הספורט כמוך ויש סיכוי שחלק מהם לא תפגוש יותר אחרי הקפיצה הבאה .

ויש עוד כמה בעיות "קטנות", האם אתה מוכן להפסיק לישון ולבצע קפיצות ליליות כך שביום למחרת אתה תגיע לעבודה גמור מעייפות ותצטרך לשתות הרבה קפה בשביל להשאיר ער. האם חשבת מה יקרה כאשר תגיע למקום מסוים בשביל לבצע קפיצה ותתפס ע"י המשטרה, אתה יכול לגמור בכלא במקרה הרע.
איך אתה הולך להתמודד?

base jumping
צניחת טנדם קבוצתית

איך אתה הולך להתמודד עם המצב שאתה צריך לטפס על הר או לעלות על מגדל בפעם העשירית בגלל שמוקד ביטחון הגיע, הרוחות גרועות או משהו פשוט לא הרגיש לך נכון לפני הקפיצה.. אתה יכול להתמודד עם זה?.
איך אתה הולך להתמודד עם זה שתצטרך לברוח ממקום הקפיצה בגלל שמישהו הזמין משטרה לבניין לפני שהספקת לקפוץ או כי הרוחות גרועות, או פשוט כמשהו לא מרגיש לך נכון? האם אתה יכול להתמודד עם אכזבות.
האם יש לך את הכסף להוציא על קפיצת בסיס? בשונה מצניחה חפשית, אתה לא צריך לשלם עבור המטוס. למרות זאת, רוב הקופצים מסכימים כי קפיצת בסיס יקרה יותר מאשר צניחה חפשית.
אחרון חביב, האם אתה מוכן לקבל את היחס של האנשים מסביבך ברגע שידעו שאתה קופץ קפיצות בסיס, יש סיכוי טוב שרוב החברים ובני המשפחה שלך יהיו מאוכזבים או אפילו כועסים על היותך אנוכי.

למה אנשים שוקלים לקפוץ קפיצת בסיס ?

נוכח האמור לעיל, למה אנשים שוקלים בכלל לקפוץ קפיצת בסיס? זו שאלה נהדרת. רק אתה יכול למצוא את התשובה. אבל שאתה מוצא את התשובה, אל תפסיק לשאול את השאלה. גם רוב הקופצים ה עדיין תוההים מפעם לפעם מה מניע אותם ללכת על הקצה.
ישנן כמה סיבות שונות להיכנס לקפיצות בסיס, חלק עושים את זה בשביל אדרנלין מהיר, אחרים בשביל הרוגע לפני הקפיצה. כמה מהם בתחום בגלל הבוגיז והמפגשים עם אנשים אחרים, בעוד אחרים מעדיפים קפיצות סולו. חלק מצלמים כל קפיצה שלהם שכולם ידעו ואחרים שומרים על זה בסוד חוץ מלחברים הקרובים ביותר. חלק עושים את זה בגלל שהם רוצים לעוף כמו ציפור, בעוד אחרים נהנים מהנפילה כמו אבן לכיון הארץ. חלק עושים את זה בשביל החוויה, חלק עושים את זה כדי להפחיד את עצמם, חלק עושים את זה למען האנושות, וחלק פשוט לעשות את זה, כי זה כיף גדול.
מה שחשוב זה שאתה תבין מה זה קפיצת בסיס לפני שאתה מתחיל את התהליך וכל הזמן שאתה מתעסק בזה.

הבנת?

base jump
צניחת בסיס מצוק

העובדה שאתה קורא את המאמר הזה מהווה צעד ראשון טוב, אבל יש הרבה יותר לקרוא, לדון, ולחשוב עליו. חלק טוענים כי אתה לא באמת מבין מה זה קפיצת בסיס עד שתלך על הקצה. או במילים של המנוח, האנטר ס תומפסון:
הקצה ... אין דרך ישרה להסביר את זה, כי אנשים שיודעים איפה זה הם אלה שהלכו כבר..
למרבה המזל, יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות בכדי להבין אם קפיצת בסיס זה מה שאתה באמת מחפש. ראשית, ודא שאתה מבין את הסכנות ואת ההשפעה הרגשית שאתה יכול לקבל מקפיצת בסיס..
חשוב על כמה מן התרחישים הנ"ל; קפיצת בסיס שווה גסיסה? האם אתה מוכן לקחת את הסיכון של פציעה קשה או מוות? האם אתה מוכן להיעצר? האם אתה מוכן להתחבר עם חברים חדשים, ולאחר מכן לראות אותם מתים? נתח את הסיכונים של ספורט מטורף זה, קפיצת בסיס זה משחק מסוכן מאוד, עם מעט מאוד מקומות לשגיאה. זה די ודאי שתפצע את עצמך בשלב מסוים, ולא מן הנמנע כי אתה עלול למות. תעבור עלרשימת הרוגים מקפיצת בסיס.., קרא באינטרנט על מקרים של תאונות בקפיצת בסיס.. צור שיחה עם החברים שלך והמשפחה על קפיצות בסיס, דבר אשר יכול לעזור לך לאמוד כיצד הם יגיבו לאחר הקפיצה.
לאחר מכן, יש עוד דברים מעשיים שיכולים לעזור לך להבין מה הסכנות של קפיצת בסיס.

חפש מידע באינטרנט

let's go base jump
בדרך לצניחת בסיס

חפש מידע באינטרנט על קפיצות בסיס. יש טונה של מידע באינטרנט שיכול לעזור לך להבין מהי קפיצת בסיס. תשתתף בפורומים בנושא ותשאל את כל השאלות. רוב הקופצים ישמחו לענות לך על שאלות, כל עוד תראה להם שעשית את המחקר הראשוני שלך. כדאי ללכת לעשות צניחה חופשית ממטוס לפני שאתה מתחיל בקפיצת בסיס ולגלות עם אתה מסוגל להתמודד עם מצבים כאלה, חשוב שתשיג מהצניחה ניסיון רוב וציוד בטיחותי. תלווה קופצים אחרים, לפני שאתה קופץ, תתנסה בספורט אתגרי אחר כגון טיפוס על צוקים, צניחה חופשית,צלילה יכולים להכין אותך וגם ללמד אותך.

עוד דבר שצריך לקחת בחשבון לפני שאתה נכנס לקפיצת בסיס היא מה אתה יכול לעשות כדי לתרום לספורט להיות מצליח. הספורט הזה מכניס אנשים בגלל שיש להם הרבה זמן להשקיע כדי להפוך את זה הספורט לכזה. תחשוב על אנשים המציעים קורסים ראשונים לקפיצה, אנשים שמארגנים אירועים כאלה, אנשים שמדריך אנשים אחרים בתחום הזה ומשתפים מידע בנושא. אנשים שתמיד מציעים מקום להשאר ולהתארח מסביב לעולם, הספורט הזה נהדר כמו אנשים שנמצאים בו. בשלושים השנים האחרונות היה מדהים. העתיד יכול להיות בדיוק אותו דבר אם לא טוב יותר! תהייה יצירתי, תשתתף ותתן בחזרה