צרו קשר:

שם ומשפחה:
דואר אלקטרוני:
טלפון:
מספר האנשים המעוניינים לצנוח:
סוג צניחה

צניחה חופשית בעולם - השיגעון הבינלאומי

כפי שנכתב קודם על צניחה חופשית, מגוון האפשרויות העומד בפנינו באוויר הינו עצום. אם נוסיף לעובדה זו מאות מועדוני צניחה בכל רחבי העולם עם אופי ופעילויות ייחודיים לכל אחד מהם, נקבל למעשה ענף ספורט בעל כמעט אינסוף פעילויות !
כל צנחן מתחיל שסיים קורס צניחה יכול לצנוח צניחה חופשית בכל מקום בעולם ולכן בכל גיחה לחו"ל אחרי הקורס אנו נמצא עצמנו מבקרים על הדרך במועדון צניחה חופשית המקומי ואף מתכננים את הגיחות שלנו במיוחד בשביל זה...
אז בואו נטעם על קצה המזלג את מה שמצפה לנו ברחבי העולם -

המועדונים


לא רק מקום לצנוח, אלא משפחה של צנחנים... במועדונים רבים ניתן למצוא בר אשר פעיל בעיקר אחרי השקיעה, עם טלוויזיות המקרינות סרטי צניחה , על הקירות מלא תמונות צניחה מכל העולם, וצנחנים אשר נוחתים מהצניחה האחרונה ובאים (לעתים עדיין עם החליפות צניחה!) לחגוג את סוף היום ולשחק סנוקר. יש מועדונים אשר בהם עיר צנחנים קטנה וניתן למצוא טריילרים ואוהלים של צנחנים שגרים שם או שסתם באו להעביר סופ"ש. תמיד נחמד להסתובב בין הטריילרים או סתם לשבת מחוץ לאחד מהם עם החברה על כמה בירות.
 

חוקי הבירה


לרוב נפוצים בארה"ב, אנגליה ואוסטרליה חוקים אשר מלמדים צנחנים "לשלם" על טעויות - בבירות.
למה הכוונה ? אם צנחן עושה טעות בטיחותית כמו לנחות על מסלול ההמראה, נגד הכיוון או אפילו סתם טעות כמו להרוס מבנה גדול באוויר, כבר בנחיתה יונף לעברו שלט גדול עם המילה "בירה" ושמו ירשם מאחור. עוד באותו היום לאחר השקיעה, ישמח הצנחן את חבריו הצנחנים בחבילת בירות.
חוקי הבירה תקפים גם על כל דבר "ראשון" אותו עושים (צניחת סולו ראשונה, המצנח הראשון, מבנה ראשון וכו') או לציון צניחה ה 100, 500 וכו'. לא משנה אם אתה עוסק בהטסת המטוס, קיפול מצנחים או בצניחה עצמה אי אפשר להתחמק מזה! כך לעיתים מוצאת את עצמה מישהי שצנחה את צניחת טנדם הראשונה שלה קונה ארגז בירה לכולם עם מישהו שפתח לראשונה רזרבי יושבים מסביב למדורה ומספרים את הסיפור האווירי המשותף. כך קורה שבכל סופ"ש יושבים הצנחנים אל מסביב לאש, מספרים סיפורים ושותים בירות.
זוהי גם אחת הדרכים היותר טובות של צנחנים מתחילים לחוות אווירת צניחה - הם קונים בירות על טעויות ודברים "ראשונים" ויושבים ליד האש עם הצנחנים המנוסים ושומעים על מעלליהם מעולם הצניחה, הערות בונות ועוד.
 

הצניחות


קפיצות מיוחדות וכיפיות לא קשה למצוא אבל ישנם אירועי צניחה חופשית בהם מרכזים את כל הרעיונות הכי מקוריים בעת צניחה ממטוס - הבוגים (הסבר בהמשך). באירועים אלה מצרפות האחוות חברים חדשים בקפיצות שונות ומשונות, לדוגמא עם סירת גומי מתנפחת כאשר באמצע יושבות 2 צנחניות בביקיני (כמו בים), קפיצות בהן כל המשתתפים עם מחממי אוזניים ועוד. יש גם קפיצות מצחיקות כמו Bob-way, קפיצות בהן לכל הצנחנים קוראים bob (השיא הוא 30!), או מבנים בערום.
באריזונה יש את "יום הזבל" בו צניחה חופשית מהמטוס היא עם כל דבר שרוצים: אופניים, חביות בירה, צמיגים, סלון (עם ספות, שולחן וטלוויזיה מחוברים כשהטלוויזיה פועלת ע"י גנראטור) ואפילו - מכוניות !
גם בסופ"שים רגילים שבהם אין בוגי, אחת הקפיצות שלה צנחן מחכה כל היום היא קפיצת הטרקים שנערכת בשקיעה. בקפיצת טרקים יש צנחן מוביל על הגב וכולם עפים אחריו כמו להקת ציפורים. אפשר לדמיין את התמונה הפסטורלית בשקיעה...

האחוות

האחוות הינן קבוצות של צנחנים שנוסדו בעיקר בשביל הכיף והגיבוש בין הצנחנים וכמעט בכל מועדון יש אחווה כלשהיא. להבדיל מהאחוות שאנו רגילים לראות בסרטי צניחה חופשית של מכללות אמריקאיות, לאחוות הצנחנים כל אחד יכול להצטרף. להלן כמה מהן:
האחים רודריגז (The Rodriguez brothers) - אחווה ברוח מקסיקנית של טקילה ובוריטוס אשר הוקמה בצל האמונה שצניחה היא כיף נטו. מטרתה היא לצרף חברים חדשים על-מנת להפיץ את תורת הכיף המקסיקנית במועדונים ורחבי העולם. אז איך הופכים לאח רודריגז ? מבצעים צניחה עם אח "חונך" ובלילה עוברים טקס הכולל שוט של טקילה (מומלץ שוט מהגוף) וריקוד מקסיקני כאשר אחריו מכריז האח "החונך" על השם המקסיקני החדש של האח המצטרף.
האחים מאף (The Muff Brothers) - קבוצת צנחנים שקופצים עם מחממי אוזניים (גם בקיץ!) ואוהבים לעשות את הקפיצות הכיפיות ביותר של צניחה חופשית . הם קופצים עם סירות גומי, בובות מתנפחות ואוהבים לבנות שטיח מעופף אנושי כאשר כל הצנחנים יוצאים מהמטוס מחוברים חזק אחד לשני בצורה מלבנית של שטיח.
  
המאפיה הוורודה (The Pink Mafia) - אחוות בנות אשר מראה עד כמה קטנים הם הבנים בספורט כשהן רוצות. הן מצרפות אליהן כל צנחנית שרוצה בכך ובתנאי שתעביר בובת בארבי תוך כדי צניחה חופשית לאחת הבנות המייסדות או לנציגות שלהן (הן פזורות ברחבי ארה"ב במטרה להרחיב את האחווה). הבנות הללו יוצרות מבנים גדולים, עושות מסיבות ומוציאות לכל הבנים בספורט את העיניים :-) כמו שצריך...

מסיבות צניחה חופשית - בוגים (Boogies)

למרות שישנם מקומות שבהם ניתן לבצע צניחה חופשית בחורף , לרוב יתעוררו הצנחנים מתרדמת החורף לצליל התוף שמרקיד את ימי הקיץ - הבוגים.
בוגי היא מסיבת צניחה חופשית ענקית אשר בד"כ כוללת מספר מטוסים, צניחות חופשיות מאורגנות וכיפיות ומסיבה לילית מטורפת. בוגים יותר גדולים נמשכים מספר ימים ובד"כ מאופיינים בהפיכת מועדון הצניחה למתחם קמפינג ענק הכולל אוהלים, טריילרים ומקלחות. בכל רחבי העולם ימי הקיץ נחשבים ל- Boogie Days ובהם אפשר פשוט לעבור מבוגי גדול אחד לשני. הגדול שבהם הוא ה-WFFC הנערך באילינוי שבארה"ב. זהו בוגי של 12 ימים הכולל כל מטוס צניחה אפשרי - ניתן לקפוץ ממטוסים עם דלת צד, דלת אחורית, מפציצים גרמניים (הצנחן יוצא מתא הפצצות !), כדורים פורחים, מסוקים, מטוסי פעלולים קטנים, הרקולס ואפילו ממטוס סילון ענק. הכניסה לבוגי כוללת בירה בחינם לכל ימי הבוגי דבר אשר הופך את הלילות למאוד שמחים. כ-4000 צנחנים מרחבי העולם מגיעים למסיבת הצניחה הבינלאומית הזו, לה כל אחד יכול להיות שותף ולהינות בנוסף מלהקה שונה על הבמה בכל לילה ומספר מתחמים ריקוד שונים.
בבוגים ניתן למצוא את האחוות השונות סופחות אליהם חברים חדשים, דבר האמור להיעשות בקפיצה עם חברים מאותה האחווה. ולקפיצות מטרה אחת: כיף, כיף ו...כיף !

לסיכום, העולם של צניחה חופשית הוא עולם היכול להציע מכל טוב כבר מהקפיצה הראשונה. לכן אנו מזמינים אותכם לבוא ולהצטרף למשפחת הצנחנים העולמית פה בישראל הקטנה שלנו. מייד תבינו, עד כמה ברי מזל אתם שיש לכם את האופציה להצטרף לספורט כאן, באחד מהמקומות המרהיבים בעולם. אז בואו להנות מהעולם של צניחה בישראל !!!