צרו קשר:

שם ומשפחה:
דואר אלקטרוני:
טלפון:
מספר האנשים המעוניינים לצנוח:
סוג צניחה

צניחה חופשית עם חליפת כנף

צניחה חופשית טנדם בחורף מעל שלג
צניחת טנדם (מדריך ומתנסה) בחורף הניו-זילנדי

מהי בעצם צניחה חופשית עם כנפים? איך בכלל חשבו על לזרוק אדם שנועד ללכת על האדמה ממטוס עם כנפיים? ובכן, אם אי פעם חלמתם שאתם עפים בשמיים כמו סופרמן, אתם לא לבד. כבר מגיל קטן, לרובנו חלומות שאנחנו יכולים לעוף אי שם למעלה בין אם זה עם פיטר פן וונדי או עם גיבורי קומיקס. בכלל, חלומות על תעופה העסיקו את המוח האנושי כבר מתקופות פרה-היסטוריות. אפילו עם המצאת המטוס והתקדמות כלי התעופה בעולם חוזרת על עצמה השאלה: מה אם פשוט יכולנו לפרוש זרועות ולעוף כמו ציפור ?

במשך דורות, ניסו חלוצי התעופה למצוא לשאלה זו פתרונות ע"י חיבור כנפיים מלאכותיות בצורות שונות לידיהם או לגבם. אבל בדיוק כמו המיתוס של איקרוס היווני שנפל אל תוך מותו, סיפרי ההיסטוריה ממולאים בניסיונות של חלוצים מלאי התלהבות שפרשו את כנפיהם המאולתרות ו... צללו אל תוך מותם...

היום, החלום הפך למציאות. ע"י צניחה חופשית עם חליפת כנף, הופכים הצנחנים ממש לציפור ופשוט פורשים כנפים ועפים להם במהירויות מטורפות. לחליפה זו בד בין גופו של הצנחן לבין ידיו (כנפים) וגם בד בין רגליו - צורה אשר יוצרת זרימת אוויר המאפשרת לצנחן לייצר עילוי.
 

צניחה חופשית טנדם בחורף מעל שלג
צניחת טנדם (מדריך ומתנסה) בחורף הניו-זילנדי

צניחה חופשית , המאופיינת בנפילה חופשית של כדקה, הופכת בקלות לנפילה של 2 דקות בה מעופף לו הצנחן למרחקים. ואז, בגובה בטוח, פותח הצנחן את המצנח ומרחף כל הדרך אל הקרקע עד לנחיתה בטוחה. עוד לא הצליחו למצוא דרך בה צנחן יוכל להאט את נפילתו ללא לנחיתה בטוחה עזרה של מצנח. אבל עד רגע פתיחת המצנח מצליחים "אנשי הציפור" לצבור מהירות אופקית מהירה (בעצם לעוף קדימה כמו סופרמן) ובאמת להאט את מהירות הנפילה מטה בהרבה יותר מצנחן רגיל.

בשנים האחרונות, ריתק כל נושא התעופה עם חליפת כנף את כל ענף הצניחה חופשית ( ראו לפרטים סגנונות צניחה ), וניתן לראות את פופולריות צניחות התעופה (אנשי הציפור) מרקיעות שחקים במועדוני צניחה חופשית מסביב לעולם. צנחנים בעלי חליפות דומות אוהבים לצנוח ביחד כשהם בונים מבנים שלמים שעפים קדימה ממש כמו להקות ציפורים נודדות בשמיים. מהירויות הצנחנים גבוהה והם בעצם משתמשים במיומנות תעופה ע"מ להתאים מהירויות כדי שיוכלו לעוף אחד ליד השני. אין דבר מלהיב יותר מאשר צניחה חופשית ממטוס עם חליפת כנף עם עוד כמה חברים לצניחת מבנה בסוף היום ככה בפסטורליות של השקיעה. כמו כן, מאורגנות גם צניחות מבנים גדולים וכמובן שיאיי צניחה חופשית עולמיים. בנובמבר הקרוב יערך ניסיון לשיא עולמי של 100 צנחני כנף במבנה אחד! ממש כאילו כל גיבורי העל מהקומיקס יצאו לעופף להם בשמים! בתמונות הנ"ל שיא של 71 אנשי ציפור שנערך במאי.

אז מה צריך כדי להטיס חליפה כזו?

צניחה חופשית טנדם בחורף מעל שלג
צניחת טנדם (מדריך ומתנסה) בחורף הניו-זילנדי

המלצות מרחבי העולם מורים על מינימום של 200 צניחות חופשיות ע"מ להתחיל קורס חליפת כנף. הקורס מועבר ע"י מדריך מוסמך על חליפה מדגם מסויים (ישנם מספר יצרנים), ובו מועבר מידע רב על מבנה החליפה, כיצד ללבוש אותה בצורה נכונה, תיפעול תקלות אפשריות וכמובן החלק הכיפי של כיצד לעוף.

צריך לדעת כיצד לצאת מהמטוס עם הכנפיים החדשות שלנו, וכיצד להטיס את החליפה אל מול זרם האוויר שמגיע ממול. כבר מהיציאה, פורשים כנפים בצורה סימטרית והחליפה מתחילה בתעופה קדימה שאנו מקבלים תחילה מהרוח היחסית שבאה מולנו שנגרמת ממהירות המטוס קדימה. לאחר מכן, לומדים כיצד להשתמש בכנפים ומבנה הגוף ע"מ להגיע ליציבות, מהירויות שונות וכמובן פתיחת מצנח בטוחה.

לא צנחנים? לא נורא, בארץ וברחבי העולם מועברים תוכלו לקחת קורס צניחה חופשית שנמשך כמה ימים וכך להתחיל את דרכיכם בעולם הצניחה. אם אתם לא בטוחים אם כל הסיפור הזה בשבילכם תוכלו להתנסות בחווית צניחה חופשית עם מדריך. צניחת היכרות זו נקראת צניחת טנדם ונועדה בדיוק לאנשים שרוצים לטעום את טעם השמיים. אין צורך בניסיון קודם או כישורים מיוחדים כי המדריך עושה הכל.

ומאיפה ניתן לקפוץ עם חליפת כנף?

תעופה עם החליפה תיהיה אפשרית מכל מקום גבוה דיו אשר יאפשר צבירת מהירות כזו שתומר בעילוי שיטיס את הצונח קדימה. מקומות כמו מטוסים, הליקופטרים, כדורים פורחים וכמו כן גם פסגות הרים, בניינים, גשרים שהם בעצם קפיצה מגבהים נמוכים – בייס ( B.A.S.E ). נשמע מעניין נכון? ועל כן בפעם הבאה נעסוק בתעופת חליפות תוך כדי בייס... יש למה לחכות...