צרו קשר:

שם ומשפחה:
דואר אלקטרוני:
טלפון:
מספר האנשים המעוניינים לצנוח:
סוג צניחה

צניחה ממטוס

מדי סוף שבוע נוהרים למועדוני צניחה חופשית בכל רחבי העולם אלפי צנחנים וצנחניות מכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה לחגיגה גדולה בשמים.באם זה צניחה חופשית בחורף או בקיץ, מנערים ונערות בגילאי 16 ועד סבים וסבתות מעל גיל 80(לא זו לא טעות...80),

צניחת היכרות - טנדם - בעת הקפיצה מהמטוס
צניחה חופשית אל האינסוף

 

מאנשי היי-טק ורופאים ועד לסטודנטים קשיי יום. כולם מגיעים למועדוני צניחה בעולם , סופגים אווירת צניחה וכמובן - עולים אל על כדי להפוך חלום למציאות וקופצים אל העננים... (ממש כמו תמונות צניחה עוצרות נשימה אשר רובנו מכירים מהאינטרנט)

אז למה צניחה ממטוס?

צניחה ממטוס מבטאת את החלום של כל אחד מאיתנו לעוף בין העננים. בענפי ספורט אחרים (לדוגמא טרקטורון מעופף או מצנחי רחיפה ) התעופה היא בתוך כלי מעופף ולעמות זאת התעופה האמיתית עבור הצנחנים היא הזמן שבו הם נופלים בצורה חופשית ללא מצנח - מהרגע בו עוזבים את המטוס ועד לכ-60 שניות של צניחה חופשית ומאוחר יותר כאשר נפתח המצנח.

באותן 60 שניות בין שמיים למים, מטרדי היומיום נעלמים כלא היו ותחושת חופש מוחלט משתלטת על גופינו. מעטות הדרכים להעביר את התחושות אותן אנו חווים בנפילה. כך תאר זאת הראשון שהעז לחלום:
 

"פעם שטעמת את טעם השמיים תהלך על הקרקע עם עיניך נשואות השמיימה כי שם היית ולשם תשתוקק לחזור".

לאונרדו דה וינצ'י, 1495

 

בזמן הנפילה החופשית, אנו נופלים במהירות של כ-200 קמ"ש ומשתמשים ברוח הבאה מולנו על מנת לשלוט בקלילות על תנועתנו בשמיים. כך בעצם, אנו יכולים לבצע כל תרגיל אקרובאטי העולה על רוחנו וכן לעוף אחד אל השני, להתחבר תוך כדי נפילה וליצור מבנה כפי שראינו תמיד סרטי צניחה.

לאחר שנפתח המצנח בהדרגתיות, מואטת המהירות ואנו מנווטים עצמנו אל הקרקע בשלווה. להבדיל מהמצנחים העגולים המיושנים בהם השתמשו בצבא, המצנח שלנו הינו מלבני ומנווט בפשטות ע"י 2 הגאים (ימין ושמאל) אשר משמשים גם כבלמים ומבטיחים צניחה ונחיתה רכה ובטוחה.

כעת, הגיע הזמן לגלות סגנונות צניחה שונות של צניחה חופשית....